UNUSUAL VAN HET KUIZELHOF

Tweemaal 1m60 en achtmaal 1m40-1m45 in de dichte moederlijn
Bekijk de ganse collectie van Winter editie

25 nov. 2020 20:00:00

Verkocht naar Belgiƫ

2 bids

Geboortedatum 31-05-2020
Studbook BWP

Unusual-0.jpg

UNusual-1.jpg

Amadeo sprong als jong paard in het oog met zijn uitstraling en vermogen. Deze zoon van de 1m60 springende Asca Z (J-A Melchior) komt zelf uit een prestatierijke familie. Zijn moeder Caloma II Z gaf naast Amadeo reeds 2 andere nakomelingen die opvallend goed presteren. Nl. Quattro Loma (1m45 met Hans Dieter Dreher) en Zento Loma (1m45 met Diego Caselli). Tevens is ze de volle zus van Bessemeinds Caloma, succecvol met de Noor Morten Djupvik tot op het allerhoogste niveau. Bessemeinds Caloma zorgde ook voor een reeks succesvolle nakomelingen, zoals de befaamde Quasimodo Z. Eveneens onder het zadel van Morten Djupvik, behaalde de hengst prachtige resultaten op 1m60, met onder meer successen tijdens de Nationscup in Gijon. Daarnaast is Quasimodo Z zeer succesvol in de fokkerij. In de directe moederlijn vinden we ook nog Zindiloma (1m55), Astrix di Loma (1m50), Hangover (1m45) en Genetic-Loma (1m45) terug.

De eerste internationale prestaties in 2020 van Amadeo leken veelbelovend, en hij staat ongetwijfeld aan de voet van een grote carrière.

Unusual van het Kuizelhof stamt af van merrie Jannoushka. Jannoushka is een dochter van Contact van de Heffinck en de merrie Annouchka van het Breehof (v. Fuego du Prelet), die op haar beurt een dochter is van de merrie Duellpoesie Herlinckhove. Duellpoesie staat aan de basis van BWP merrielijn 71 en is moeder van Riccardo van de Heffinck. Deze hengst sprong met Nadia Steiner een mooi palmares bij elkaar.

Annouchka gaf 4 nakomelingen, waaronder Heritier van de Waterkant die zowel met vader als zoon De Grande op 1m40 niveau sprong. Ze waren ondermeer succesvol tijdens de Gold League in Moerzeke en Loenhout. Dochter Lady Dy M (ex. Diana van d’Abdijhoeve) was niet alleen succesvol in de eventingsport op 2* niveau, ze is ook de moeder van Hector van d’Abdijhoeve. Deze iconische schimmelhengst sprong met de nog steeds jonge Ier Bertram Allen op het allerhoogste niveau.

Een andere dochter van Duellpoesie is Jennifer van ’t Carelshof. Jennifer is moeder van de KWPN goedgekeurde Investment en de 1m60 springende Optimum van de Wellington. Optimum heeft nu een carrière als dekhengst in Zuid-Afrika en heeft reeds enkele goed presterende nakomelingen. Jennifer is tevens grootmoeder van Bush van ’t Prinsenveld (1m60 met Koen Vereecke en Lucas Martins Brambilla), Jaegermeister K (1m35) en de onder Denis Nielsen 1m45 springende Suprice-K van ’t Kattenheye. Suprice-K won onder andere reeds de Youngster Tour in Hagen.

Ook Quality van de Heffinck heeft succesvolle nakomelingen voortgebracht. Ze is moeder van Valesca van Breehof, die zelf moeder is van Copacabana De Amoranda. Beide paarden sprongen op 1m45 niveau met Luiz Felipe De Azevedo Filho. Ook de 1m40 springende Camona 3 en About you de Amoranda zijn nakomelingen van Valensca.

Jewel’s Touch (ex. Darlito van den Bosrand) sprong onder meer met Denis Lynch 1m45 parcours. Ze klasseerden zich tijden CSI5* Madrid op een 5e plaats.

Quality is ook grootmoeder van Eros van de Broekkant en overgrootmoeder van Virgen de Gue. Ruben Lamers leidde Eros van de Broekkant op tot 1m50 niveau, waarna het paard zijn carrière vervolgde in Zuid-Amerika. Virgen de Gue sprong zowel als 5- als 6-jarige op het WK te Lanaken en groeide daarna door tot het 1m45 niveau.

Het eerste veulen van Jannoushka, See you by G&F (Cabrio van de Heffinck), werd via de Belgian Foal Auction 2018 verkocht.

See you by G&F: https://www.youtube.com/watch?v=bmRS_VAUVQQ

Heritier van de Waterkant: https://www.youtube.com/watch?v=oUuieX2eHbs

Hector van d’Abdijhoeve: https://www.youtube.com/watch?v=D92qe-KOVAM

Busch van het Prinsenveld: https://www.youtube.com/watch?v=N7U9ZpyNM9Y

Eros van de Broekkant: https://www.youtube.com/watch?v=8MwMijOM5jw

Copacabana De Amoranda: https://www.youtube.com/watch?v=Ok5oS8hLWd8

Virgen de Gue: https://youtu.be/VaaXMOe-FhE

Amadeo van't Vossenhof Z
Asca Z
Askari Z
Krokusbluete
Coloma II Z
Carthago
Itoloma
Jannoushka
Contact van de Heffinck PKZ
Concept 2
MS Franziska
Anouchka van Breehof
Fuego du Prelet
Duellpoesie Herlinckhove