KRASA RUSSE Z

Uitzonderlijk gefokt veulen met aan moederszijde Nevados S
Bekijk de ganse collectie van Veiling veulens, embyo's & fokmerries juli 2021

26 jul. 2021 20:01:00

Verkocht naar Zuid-Afrika

2 bids

Geboortedatum 10-02-2021
Studbook Zangersheide

Scan-2021-7-9-104706.pdf

Krasa Russe is toch wel een heel bijzonder gefokt merrieveulen. Ze komt uit een ijzersterke moederlijn met als 4e moeder Operette III (v. Contender), een merrie uit een van de grootste en invloedrijkste Holsteiner-stammen, lijn 776. Deze lijn leverde onder meer de goedgekeurde hengsten Acorado I & II, Calvados I & II, Fähnrich, Lordanos, Lucky Boy en één van de belangrijkste springpaarden leveranciers van de twintigste eeuw: Ramiro. Operette III zelf is de moeder van Vienna Olympic (1m60), Holsteiner Siegerhengst Cahil, Donka (1m40), Staatsprämie merrie Alegra I, Wonka (1m40) en bezirksprämie merrie Toska III.

Vienna Olymic sprong met sheikh Ali Bin Khalid Al Thani naar een winstsom van maarliefst 125.000 euro en behaalde voor Qatar overwinningen in de Nations Cups in Barcelona en Abu Dhabi en plaatsingen in onder andere de wereldbekerwedstrijden in Riyad, Al Ain, Monte Carlo, Antwerpen, Valkenswaard, etc. Deze bijzondere merrie gaf via ET het leven aan Toulini Olympic, die intussen in de stallen van Jan Tops terug te vinden is en op 1m45 niveau presteert. De Cornet Obolensky-zoon Cahil werd tijdens de hengstenkeuring in 2019 gelauwerd omwille van zijn uitstraling, type, beweging en springvermogen. Fokker en eigenaar Manfred von Allwörden mocht dan ook fier als een pauw de ereronde draven. Tijdens de recente sporttest bevestigde Cahil het gestelde geloof, hij kreeg een eindcijfer van 8,22.

Ook de zoon van bovenvermelde Wonka, Forino 6 is goedgekeurd voor het Holsteiner stamboek en succesvol op 1m30 niveau als 6-jarige. Calstarra Denfer springt in Mexico op 1m40 niveau.

Alegra, dochter van Operette III en Paramount,  schonk het leven aan Fidelia. Als vaderfiguur werd de volbloedhengst Ibisco xx gekozen, een bijzondere toevoeging aan een bijzonder stam. Ibisco xx liep als jong paard eerst 5 seizoenen succesvol op de renbaan. Na zijn carrière werd hij voorgesteld en goedgekeurd op de Holsteiner hengstenkeuring, een stamboek dat open staat voor de toevoeging van volbloeden in de fokkerij. Ikarus Son werd reserve-kampioen op de keuring in 2014, maar zijn invloed op de fokkerij als merriemaker is niet te onderschatten. De halfzus van Fidelia, Farytale FS, sprong in Italië reeds meerder malen foutloos in de 7-jarige en 1m40 rubrieken.

Fidelia werd gedekt door Nevados S, waaruit in 2017 de merrie en moeder van Krasa Russe, Nova Fidelia geboren werd. Nevados S werd geboren in Polen, waar hij in de kijker sprong tijdens de jonge paarden kampioenschappen. Hij werd gequoteerd 9,2 en 8,8, ongeziene cijfers. Daarna kwam hij bij Gregory Wathelet terecht en behaalden ze de overwinning tijdens het Wereldkampioenschap voor 7-jarige paarden in Lanaken. Intussen sprongen ze naar 29 plaatsingen en 3 overwinningen op 1m60 niveau én gaan ze de Belgische eer verdedigen tijdens de Olympische spelen in Tokio.

Nova Fidelia werd op haar beurt gecombineerd met Kafka van de Heffinck, wat resulteerde in de met veel uitstraling, kader en goede bewegingen gezegende Krasa Russe Z.

Kafka is een zoon van Calvaro en de Diamant de Semilly-merrie Utopie van de Heffinck. Utopie sprong zelf verdienstelijk op internationaal 1m50 niveau, net zoals haar volle broer en ook haar zoon treedt haar bij. Hij behaalde een overwinning tijdens de 1m60 GP van Athene en Göteborg met de Portugees Rodrigo Giesteira Almeida in het zadel.

Krasa Russe is een typische, goed bewegende dochter van Kafka en Nevados S uit een heel bijzonder gefokte stam.

Kafka van de Heffinck
Calvaro Z
Caletto I
Rixa
Utopie van de Heffinck
Diamant De Semilly
Concetta
Nova Fidelia
Nevados S
Calvados Z
Nestia S
Fidelia
Ibisco XX
Allegra I